New
Out Of Stock
Knallstern Fontänen
3 different fountains with loud crackling stars, combined with golden and silver sparks.
Effects:
1.) Knallstern-Fontäne Kristall: Crackling
2.) Knallstern-Fontäne Gold: Golden iron sparks fountain with golden sparks crackling
3.) Knallstern-Fontäne Silber: Silver titanium sparks fountain with silver titanium sparks crackling
Specifications
| Datasheet | |
| Burning Time | 10-12 s |
| CE-Certification | 2768-F1-0043/2020 |
| Weight Carton | 10,2 kg |
| Caliber | 12 mm |
| Class | 1.4S |
| NEC | 7,5 g |
| Packaging Unit | 60/6 |
| EAN | |
| EAN (VE/Carton) | 5901122926511 |