New
Out Of Stock
Glimmer F2
Colourful mines to golden tails to color stars with
gold strobe and golden willows, with a final salvo of titanium salutes
100shots in caliber 20mm with the following effects:
1.) Green mine to Big gold tail to big gold palm
with Green peony and gold strobe;
2.) Purple mine to Big gold tail to big gold palm
with purple peony and gold strobe
3.) Blue mine to Big gold tail to big gold palm with
blue peony and gold strobe
4.) Multicolor mine(green,purple,blue) to big gold
tail to strong titanium salute
Specifications
| Datasheet | |
| Burning Time | 31 s |
| CE-Certification | 2768-F2-0033/2021 |
| Shape | I |
| Weight Carton | 21,5 kg |
| Caliber | 20 mm |
| Class | 1.3G |
| NEC | 1099 g |
| Shots | 100 |
| Packaging Unit | 1/1 |
| EAN | |
| EAN (VE/Carton) | 5901122926658 |
| EAN (Package ) | |
| EAN (Product) | 5901122926603 |