KNOCKOUT
62 shots of alternating mines and bursts effects, with final salvo.
Blue with red strobe mines are alternating with brocade crown effects combined with strobe stars; ending with a final salvo of chrysanthemum crackling with color stars.
Effects:
1.) Blue stars With Red Strobe Mines;
2.) Gold tail to Brocade crown with Red and White Strobe;
3.) Brocade crown with Green and Red Strobe;
4.) Brocade Crown with Blue and Green Strobe;
5.) Red, Green and Blue stars with big silver Chrys
Specifications
| Datasheet | |
| Burning Time | 35 s |
| CE-Certification | 2806-F3- 002215 |
| Shape | I |
| Weight Carton | 15 kg |
| Caliber | 20,25 mm |
| Class | 1.3G |
| NEC | 579 g |
| Shots | 62 |
| Packaging Unit | 4/1 |
| EAN | |
| EAN (VE/Carton) | |
| EAN (Package ) | 5901122905356 |
| EAN (Product) | 5901122905356 |